Hakkımızda

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kısa adı SaHaDer olan derneğimiz twitterda birbirini hiç tanımayan, amacı sağlık meslek mensuplarının çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi olan farklı branşlardaki kişilerin bir araya gelerek tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11.11.2020 tarihinde kurulmuştur.

İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir Mahallesi Rasim Tekyıldız Sokak No:16 B blok Bağımsız Bölüm :k:1 İlkadım / Samsun

sahader.org@gmail.com

SAHADER Ankara’da Düzenlenen Beyaz Miting’e Katıldı

Türk tabipler birliğinin daveti üzerine Ankara’da düzenlenen ve emek bizim, söz bizim, sağlık hepimizin ana temasına sahip Beyaz Mitinge dernek olarak katıldık. Yönetim kurulundan Başkan Yardımcımız Servet Dağaşan, Örgütlenme Sekreterimiz Duygu Erdal, Mali sekreterimiz Yasemin İğci, Hukuk Sekreterimiz Abdurrahman Aktürk ve Basın yayın sekreterimiz Nuri Çavlı farklı illerden gelerek miting alanında buluştu.

Alanda yerini alan SAHADER pankartı ve dövizlerle sağlık meslek mensuplarının kronik hale gelmiş çözüm bekleyen problemleri dile getirildi.

Atama bekleyen sağlık meslek mensupları, Emekliliğe yansıyan yoksulluk sınırı üzerinde tek kalem maaş, Tek tip güvenceli istihdam, Sağlık meslek kanunu gibi temel mali ve özlük hakları dövizlerde yer buldu.

Miting ile eş zamanlı olarak başlatılan gündem çalışmasında #BeyazMiting etiketi ile Ülke gündeminde derneğimizin öncülüğünde sağlık meslek mensuplarının problemleri tekrar vurgulandı.

Miting alanında oldukça ilgi gören yönetim kurulu üyelerimiz, sivil toplum kuruluşları, millet vekilleri ile temaslarda bulunarak mitingi tamamlandıktan sonra,

pazartesi mesailerinde yer almak üzere alandan ayrıldı.

Ankara’da Yönetim kurulumuzu karşılayan dernek üyelerimize ve Ankara halkına teşekkür ederiz.

SAHADER

Hakkında

Bir yanıt yazın