Hakkımızda

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kısa adı SaHaDer olan derneğimiz twitterda birbirini hiç tanımayan, amacı sağlık meslek mensuplarının çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi olan farklı branşlardaki kişilerin bir araya gelerek tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11.11.2020 tarihinde kurulmuştur.

İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir Mahallesi Rasim Tekyıldız Sokak No:16 B blok Bağımsız Bölüm :k:1 İlkadım / Samsun

sahader.org@gmail.com

SAHADER’ DEN GÖREVDE YÜKSELME VE ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SÖZLÜ SINAVI İPTAL BAŞVURUSUSağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği sözlü sınavlarının iptal olması veya sınavı kazanan tüm adaylara 100 tam puan verilerek liyakatin sağlanması konusunda bakanlığa resmi yazı ile başvuru yapılmış ve bu konuda kamuoyu oluşturmak adına basın bildirisi hazırlanarak tüm basın yayın organlarına gönderilmiştir.

“Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sağlık çalışanları için “Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği” yazılı sınavları tamamlanmıştır. Sözlü sınav ısrarından vazgeçmeyen Sağlık
Bakanlığı, Görevde Yükselme Sözlü Sınavının 15.03.2021–09.04.2021 tarihleri arasında Ankara’da yapılacağı, Ünvan Değişikliği Sözlü Sınav tarih ve saatinin ise daha sonra ilan edileceği duyurusunu yapmıştır.

Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı’na giren tüm sağlık çalışanları adına çağrımızdır:

“2021 Sağlık Çalışanları Yılı”nda sözlü sınav olmasın veya sınavlara giren tüm adaylara 100 tam puan verilerek liyakat sağlansın.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü gibi devlet kurumları sınav ve mülakat stresinden çalışanlarını korumak için sınavsız unvan değişikliği sağladı.

Bazı üniversiteler, görevde yükselme sınavı için tüm adaylara sözlü sınavda 100 tam puan vererek çalışanlarını korudu ve hakkaniyeti sağladı.

Pandemi sürecinde en ön safta görev alan ve yoğun mesai yapan sağlık çalışanlarının çoğu pozitif veya temaslı iken ve de aşı kampanyasında kesintisiz görev alırken 8000 sağlık çalışanını Ankara’da toplamak haksızlıktır.

Bu süreçte sağlık çalışanlarının yazılı sınavı kazanması yeterli sayılmalı, yoğun torpil iddialarının olduğu sözlü sınav iptal edilmeli veya alın teri ile barajı geçen tüm sağlıkçılara mülakat puanı olarak 100 tam puan verilerek tercihler alınmalı ve atamalar objektif yapılmalıdır”

SaHader olarak sağlık çalışanları lehine her olayın takipçisi olacağız.

 

 

SAHADER

Hakkında

Bir yanıt yazın