Hakkımızda

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kısa adı SaHaDer olan derneğimiz twitterda birbirini hiç tanımayan, amacı sağlık meslek mensuplarının çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi olan farklı branşlardaki kişilerin bir araya gelerek tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11.11.2020 tarihinde kurulmuştur.

İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir Mahallesi Rasim Tekyıldız Sokak No:16 B blok Bağımsız Bölüm :k:1 İlkadım / Samsun

sahader.org@gmail.com

Sahader Yeni Yönetimini Belirledi

Olağan ikinci genel kurulunu tamamlayan derneğimiz yeni yönetimini belirledi. Genel kurul divan başkanlığımızı yürüten kurucu üyemiz ve eski hukuk sekreterimiz Sayın Hakkı Çakır’a şükranlarımızı sunuyoruz.

Pandemi döneminde sağlık emekçilerinin çok yoğun savaş yaşadığı koşullarda mecliste kimsenin diyemediğini söyleyen kurucu üyemiz ve bir önceki dönem başkanımız Sayın Derya Tunç’a, sağlık emekçilerini örgütleyen, tek ses haline getiren, Beyaz mitingde en önde yer alan kurucu üyemiz ve birinci olağan genel kurulumuzun Örgütlenme sekreteri Sayın Duygu Erdal’a, sağlık forumunda insiyatif alan, herkes hakir görürken sağlık emekçileri için, sağlık meslek çalışanları tanımını açıkça ortaya koyan kurucu üyemiz ve eski başkan yardımcımız Sayın Servet Dağaşan’a, mecliste, gazetelerde, çalıştay ve forumlarda Sahader ismini öne çıkaran kurucu üyemiz Sayın Ayten Özdemir’e, ve tüm yol arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Yeni yönetim kurulumuzda, yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Aktürk,

Başkan yardımcımız Filiz Aksu,

Mali sekreterimiz Yasemin İğci,

Örgütlenme ve eğitim sekreterimiz Asiye ÖZSÖZ,

Sosyal işler ve basın yayın sekreterimiz Gonca Koçak,

Hukuk sekreterimiz Üzeyir Söylemez,

ve kadın sekreterimiz olarak Emel Demirtaş seçilmiştir.

Yeni yönetimimiz gönüllük esasıyla, temel ilkelerimize göre sağlık meslek çalışanlarının uğradığı haksızlığı, emeğinin karşılığını alamamış olmasını meydanda, mecliste ve medyada haykırmaya devam edecektir.

Tüm sağlık meslek çalışanları huzur ve refaha ermeden mücadeleden Vazgeçmeyeceğiz.

SAHADER

Hakkında

Bir yanıt yazın