SaHaDer, Sağlık Çalışanlarına “rüşvetçi” diyen Murat ALAN hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

Yeni Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan, sağlıkçıların 6 bin liradan aşağı maaş alan hemşire olmadığını ve sağlıkçıların sürekli ‘özlük hakları’ meselesini getirdiğini söyledi.

Yeni Akit gazetesi haber müdürü Murat Alan’ın Akit TV’de yayınlanan bir programda sağlıkçılara yönelik kullandığı cümleler tepki çekti. Alan, sağlıkçıların özlük hakları talebine, “Rüşvetimi ver susayım’ mantığı” dedi. Sağlıkçılar bu sözlere tepki gösterdi. Twitter’da #MuratAlanHaddiniBil etiketiyle altında yorumlar yapıldı. Yayın esnasında seyircilerden tepkilere ise Murat Alan “kanalı değiştirsinler o zaman” diye cevap verdi.
Kriz ortamında sağlıkçıların özlük haklarından bahsetmemeleri gerektiğini iddia eden Alan şunları söyledi:

“Afrin’e ordumuz gideceği zaman subaylarımızın ‘bizim özlük haklarımızı verin’ demesi gibi. Yahu biz bunu mu konuşuyoruz? TSK’nın oraya nasıl gireceğini mi konuşacağız, yoksa sizin özlük hakları konusunu mu? (…) Bu ne biliyor musunuz? ‘Rüşvetimi ver susayım’ mantığı gibi bir şey.”

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği olarak “Sağlık Çalışanlarını rüşvet almakla itham eden ve toplumu kin ve düşmanlığa sevk edici açıklamalar yapan Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat ALAN hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Hiç kimse vatanseverliğimizi sorgulayamaz!”

 

sahader

Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir