Hakkımızda

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kısa adı SaHaDer olan derneğimiz twitterda birbirini hiç tanımayan, amacı sağlık meslek mensuplarının çalışma koşullarının ve özlük haklarının iyileştirilmesi olan farklı branşlardaki kişilerin bir araya gelerek tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11.11.2020 tarihinde kurulmuştur.

İletişim Bilgileri

Kazım Karabekir Mahallesi Rasim Tekyıldız Sokak No:16 B blok Bağımsız Bölüm :k:1 İlkadım / Samsun

sahader.org@gmail.com

Biz Kimiz?

Hakkımızda

Sağlık Çalışanları Hak ve Mücadele Derneği kısa adı SaHaDer olan derneğimiz twitterda birbirini hiç tanımayan, amacı sağlık meslek mensuplarının çalışma koşullarının ve özlük haklarının  iyileştirilmesi olan farklı branşlardaki  kişilerin bir araya gelerek tüm sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm aramak ve yasal boyutta temsil maksadıyla 11.11.2020 tarihinde kurulmuştur.

Derneğimizin amacı;  Aynı sorunları yaşayan tüm Sağlık Branşı çalışanlarını eşit şekilde temsil etmektir. Diğer önemli bir iddiamız ülkenin dört bir tarafına aynı değeri vermek, bir şehri veya bölgeyi diğerinden ayırmamaktır. Kurucu yönetim kurulumuza bakıldığında iddiamızın gerçekliği açıkça görülmektedir. Ülkenin dört bir yanından ve farklı sağlık
branşlarından bir araya gelmiş bir yönetim kadrosuna sahibiz.
Artık kronikleşmiş olan ve pandemi süreci ile birlikte daha da ağırlaşan sosyo ekonomik sorunların çözümü için, sağlık ve sosyal hizmet alanındaki tüm sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yapmayı temel ilke olarak benimsemiş derneğimiz tüm siyasi, sendikal oluşumlara ve sivil toplum kuruluşlarına eşit mesafededir.

VİZYON: Tüm sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarını korumak, hak kayıplarının önüne geçmek, sosyo ekonomik koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmak.

MİSYON: Sağlık çalışanlarının sahada yaşadığı sorunları, çözüm önerilerini ve taleplerini ilgili bakanlıklara ve sivil  toplum kuruluşlarına iletmek, sağlık çalışanlarının seslerini yazılı, görsel ve sosyal medya araçları vasıtasıyla kamuoyuna ve yetkililere duyurmak.