Sağlıkta Şiddet Çığırından Çıktı!!

Dün akşam saatlerinde Şırnak Cizre’de bir hemşire arkadaşımız hasta yakınları tarafından hastanın kanamasını durdurmak amacıyla tampon uygulaması yaparken “hastamızın canını yakıyorsun” denilerek , İstanbul Bahçelievler de özel bir hastanede başka bir hemşire arkadaşımız ise hasta yakınlarını uyardığı için ŞİDDET gördü.

Sağlıkçılar son dönemde zaten bir sürü zorlukla mücadele ederken üstüne birde şiddet vakalarının artmasıyla ne yapacağını şaşırdı. Devlet neden Sağlıkçılara sahip çıkmıyor soruları akıllara geldi . Geçtiğimiz aylarda meclisten sağlıkta şiddeti önlemek adına bir yasa çıkarılmış olması ama şiddetin bu yasaya rağmen artış göstermesi ise başka bir soruyu akıllara getirdi ; Sağlıkta şiddet yasası uygulanmıyor mu ?

Sağlıkçılar şiddetten o kadar bunalmış durumdaki artık herkes yaptığı mesleği bırakma noktasına geldi ve sonunda #ŞiddetVarsaSağlıkçıYok diyerek aylardır seslerini duyuramadıkları yetkililere seslendi.

Covid 19 kahramanlarının yaptıkları gözler önünde . Tüm dünya bizim sağlık alt yapımızı övüyorken bakanın hergün çıkıp hakkınız ödenmez diye açıklama yapması, üstüne halktan gördüğümüz şiddet bırakın hak ödemeyi üstüne cezalandırılıyor muyuz diye düşündürür oldu…

Şimdi asıl sorulması gereken soruyu yetkililere sormak istiyoruz .

Biz bunları mı hak ediyoruz…

sahader

Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir