Ağır çalışma koşulları altında aylardır tek maaş taleplerini sosyal medya aracılığıyla dile getiren sağlıkçılar bu kez de Yetkili Konfederasyon Memur Sen’in 400 Liralık seyyanen zammı karşısında isyan etti. Sağlıkçılar seslerini #MemurSenKendineGel etiketiyle duyurdu. Yoksulluk sınırı 8200 TL, Hemşire maaşı 3200 – 3600 TL diyerek istenen cüzi rakama 100 bin twit atarak tepki gösterdiler.

Türkiye’de salgınına karşı 9 aydır ön saflarda mücadele eden sağlık çalışanları, yoksulluk sınırının 8200 TL olduğu 2021’de hemşire maaşının asgari ücret seviyelerinde olduğunu, adalet istediklerini, 400 TL seyyanen zamla refah düzeyine dahi ulaşamayacaklarını savundular. 

Ayrıca Memur Senin bu zamana kadar yapılan veya yapılacak olan işlere sahip çıkması elini hiçbir zaman taşın altına koymaması da bu tepkinin doğal sebebiydi. 

Zam konusu da iki aydır kulislerde konuşulan bir konuydu. Şimdi yetkili sendika bizleri beyinsiz yerine koyarak yapılacak bir işi gene sahiplenip sanki memurlar için 400 tl zam talep ediyormuş gibi davranıp her zamanki gibi bir kazanım elde etmeden kazanım elde etmiş gibi davranmaya çalışıyor .

Konuyla ilgili haber linki;  https://www.saglikpersonelihaber.net/ekonomi/saglik-personeline-seyyanen-zam-masada-h11210.html

Şimdi Yetkili sendika olan memur sene sorulması gereken birkaç soru var ;

  1. Ne zaman gerçek sorunlara değinip memurlar için gerçek bir zam isteyecek ?
  2. Ne zaman memurlar için gerçek bir kazanım elde edecek ?
  3. Ne zaman milyonluk arabalara binmekten vazgeçecekler ?
  4. Ne zaman 30 bin lira maaş almaktan vazgeçecekler ?
  5. En önemlisi ne zaman gerçek bir sendika olacaklar ?

Hepsinin bizce cevabı ; hiçbir zaman …

YA SİZCE ? 

sahader

Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir