SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİNLERİ AÇILIYOR

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SAHADER ADINA HAYIRLI OLSUN DİYORUZ

Sağlık Bakanlığının 27 Ekim 2020 itibariyle yasakladığı yıllık izin, ücretsiz izin gibi yasal haklarda yeni Genelge ile yasak kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı az önce yayınladığı genelge ile yıllık izin, ücretsiz izin, şua izni ve emeklilik işlemleri yasağını kaldırdı.

KISITLAMALAR KALKTI

Sağlıkçılara yönelik, yıllık izin, ücretsiz izin, şua izni ve emeklilik işlemleri yasağını kaldıran yazı, personel işlemleri başlığıyla Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlandı.Yayımlanan yeni düzenlemeye göre yıllık izin ve aylıksız izinler amirlerin uygun bulacağı zamanlarda kullandırılacak. Başka kurumlara geçişe ise iki istisna dışında muvafakat verilmeyecektir.

Yayınlanan yazıya göre;

·         Yıllık izinler kamu hizmetini aksatmayacak şekilde kurum yöneticilerince değerlendirilerek personele kullandırılacaktır.

·         Ücretsiz izin talepleri kamu sağlık hizmetini aksatmayacak şekilde kullandırılacaktır.

·         Şua izinleri kurum amirlerinin uygun görecekleri zaman diliminde kullandırılacaktır.

·         Emeklilik talebinde bulunan personelin talepleri karşılanacaktır.

·         Sağlık tesislerinde görevli iken başka bir kama kurumuna ataması yapılan personelin ayrılışına izin verilmeyecek ve muvafakat talepleri yine karşılanmayacaktır.

Sadece özel ve vakıf da dahil olmak üzere üniversitelerin öğretim üyesi kadrosuna atanacaklara ve kamu kurum ve kuruluşlarında yönetici kadrolarına ataması yapılacaklara izin verilecektir.

 

 

sahader

Hakkında

One thought on “SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İZİNLERİ AÇILIYOR

  • 21 Ocak 2021 tarihinde, saat 21:17
    Permalink

    Sağlık çalışanlarına “risk raporu e nabız da bulunmasına rağmen” neden idari izin verilmiyor hiçmi değerleri yok yazık günah değil mi…

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir